Usnesení OO Svitavy 21.9.2016

11.02.2017 10:51

Usnesení OO ČSV Svitavy 21.9.2016:

Obecně konstatujeme, že článek Mgr. Jarmily Machové v časopisu Včelařství 6/2016 je informačně zavádějící a nepravdivý. Autorka buď z neznalosti nebo záměrně podává čitatelům nepravdivé informace:

1) Včelpo je jako držitel auditu povinné ve svém systému technologie výroby a pravidel HACCAPu primárně zajišťovat nezávadnost zpracovaných surovin, zde medu a to před zaplacením dodávky. Zde je zcela zřejmé překročení pravidel auditovaného provozu včetně odpovědnosti. Nikoliv stát nebo EU, dokonce ani podvodné jednání dodavatele, zde údajné MILO s.r.o., nemá vliv na odpovědnost za uvedení produktu na spotřebitelský trh. Odpovědnost je zcela na Včelpu a managementu včetně dozorčí rady. Jejich setrvávání na svých místech je výsměchem skutečným majitelům, tedy včelařům této země a je pokračováním neschopnosti majitele, tedy ČSV tento úkol zdárně řešit.

2) Obchodní zisk byl dlouhodobě neúměrný ztrátě prestiže českých včelařů a ztratil ze zřetele původní záměr - sloužit tuzemským včelařům a povyšovat jejich patriotismus. Dlouhodobě, několik let zpátky bylo zřejmé, že za Český med je Včelpem vydáván med z jiných zemí - dozorčí rada zcela selhala.

3) Zcela manažersky  neuvěřitelná chyba a podnikatelský naivismus se projevil při uvedení medu smíchaného s českým a to s tvrzením, že jde o Český med s propůjčenou známkou kvality od ČSV anebo dokonce Med dědečkův! Kdyby totiž došlo k pravdivému označení, tedy že med nepochází z EU a mimo EU, nedošlo by k postihům a problémům s cizím pylem a následně vyprovokovanými testy na antibiotika!

4) Celým článkem ve výše uvedeném časopisu se prolíná podnikatelský amatérismus, zatajování informací nebo tvrzení polopravd (cena za vyšetření na antibiotika). Včelpo s.r.o. přestalo sloužit svým majitelům - řadovým včelařům - a v honbě za ziskem ztratilo své jméno. Naše včelaře navíc zákazem výkupu medu v tomto roce zcela zklamalo a nahnalo do náruče konkurenčním zpracovatelům.